m-Tiny

mTiny on Makeblocki uusim ekraanivaba programmeeritav robot, mis on spetsiaalselt loodud väikestele lastele!
mTinyt saab lihtsasti juhtida nutika juhtpliiatsiga või programmeerida talle teekondi kasutades koodikaarte. Koodikaarte on valikus erinevaid: edasi, tagasi, paremale, vasakule, korduskaardid ja sulud. Eriti põnevad on koodikaardid, millel on kujutatud emotsioonid. Komplektis kaasas olevate maskide ja vastavate kaartidega saab roboti muuta kassiks, koeraks või tibuks. Lisaks on komplektis rajakaardid erinevate mänguliste tegevuste läbiviimiseks.
Roboti juhtpliiats on lastele kui kodeerimise tööriist, mis toetab loogilist mõtlemist ja probleemide lahendamise võimeid. Teemakaardid, kodeerimiskaardid, juturaamat ja juhtpliiats muudavad õppimise lastele lõbusaks. Juturaamatus on põnevad ülesanded, mis arendavad laste algoritmilist mõtlemist. Rollimängud, muusika loomine ja mõistatused panevad noori õppijaid probleeme lahendama, suurendades nende enesekindlust ja iseseisvust.

Mis teeb mTiny eriliseks?
• Nutikas! Toetab lugemist, matemaatikat, muusikat ja programmeerimise õpet.
• Sõbralik! mTiny oskab rääkida, emotsioone väljendada ja liikuda.
• Lõbus! Interaktiivsed mängud, mida koos sõpradega mängida.
• Lihtne! Ekraani ja nutitelefoni pole vaja.
• Interaktiivne! Nutikas roboti juhtpliiats ja interaktiivne matt.
• Turvaline! mTiny on toodetud keskkonnasõbralikest ja mittetoksilistest materjalidest.

ÕPPEMÄNG mTiny´ga

“LEIA OMA SÜNNIKUU”


240638

Naksitrallid ka alustasid uue hooga uute asjade katsetamist. Nimelt tuli rühma külla lasteaia robootiliste vahendite pere värskeim liige – mTiny, kes aitas lastel paremini mõista aastaringi ning kinnistada nende endi sünnipäeva kuude nimetusi.

Sellised uued lähenemised ja tegelased aitavad mänguliselt hoida laste tähelepanu tegevusel, panna nad paremini keskenduma ning tuua õppeprotsessi rõõmu ja elevust juurde. Õpetaja tutvustas mTinyt kui külalist, kes armastab vaikust ja sõbralikkust ja juba muutusidki lapsed kohe rahulikumaks, sest külaline oli ju ometi nii põnev.

Mängu sisu: Juhtkangi abil tasapinnal orienteerudes, ette, taha, paremale, vasakule liikudes sai iga laps juhtida väikese pandakaru välimusega roboti oma sünnikuu juurde. Kui juhtuski, et mõnel nooremal lapsel läks kuu nimetus appi, tulid vanemad lapsed appi – liitrühma hüved ( : ​

Rohkem pilte leiab siit.